Regulament probleme si intrebari!

Discuții despre problemele aparute în jocul Metin2.
In cazul in care aveti o nelămurire postati aici, de asemenea este locul unde puteti gasi posibile rezolvari la problemele dvs.

Moderator: Helperi

PoKe
Site Admin

Regulament probleme si intrebari!

Mesaj de PoKe » Joi Aug 15, 2019 2:39 pm

Pentru postarea corecta a unui subiect in care ceri suport pentru jocul Metin2, va trebui sa ai in vedere urmatorul regulament:

• Un membru poate posta un singur subiect (problema) intr-o zi, subiectele postate unul dupa altul in aceeasi zi sunt trimise in Arhiva Probleme şi Intrebări.
  • Titlul subiectului trebuie sa reflecte problema: o mare parte din titlu trebuie sa se regasesca in subiect.
  • Sunt interzise cuvintele problem, help, ajutor, am nevoie de ajutor etc.
  • Explicati provlema pe care o aveti: Incercati sa detaliati problema pe care o aveti, astfel incat Helperul sau oricare alt membru al forumului IRTEH sa va poata ajuta .
  • Ataseaza o imagine cu problema: Este necesa pentru ca helperi si membri forumului sa vada despre ce este vorba. Faceti un print-screen si atasati poza in subiect. Daca sunt mia mult de 2 imagini copiati adresa de incarcare si atasati-o in subiect.
  • Folositi functia de caturare inainte sa postati: Este esential acest lucru, daca s-a mai discutat problema, este mai usor sa ga gasiti rezolvarea, in loc sa stati alte cateva zile pentru un raspuns la problema, drept urmare daca problema este gasita in alt subiect topicul va fii arhivat si incuiat.
  • Cuvinte si expresii in locul celor restrictionate.
  • Cum pot sa...
  • Cum sa repar...
  • Cum sa rezolv...
  • Nu merge ... si as dori o solutie
  • Solutii pentru...
  • Nu funcționeaza...
  • Nu pot sa...
  • Am nevoie de...
  • Cum se...
  • Caut ... pentru ...
  • Eroare ... in/la/pe ...
  • Ce pot face cand...
  • E posibil sa...?
  • Modificare...
  • Suportul: De acum inainte suportul se ofera pe forum nu pe discord/skype si alte chestii.
  • Daca in 5 zile autorul subiectului nu va da niciun semn de viata in topic, subiectul va fi mutat in Arhiva Probleme si Intrebari.
  • Subiectele care NU respecta acest regulament for fi inchise si mutate la Arhiva probleme si Intrebari!